The Pneumatic Tool Changing Woodworking CNC Router Machine is a computerized and automatic machine designed for high-speed and industrial use. Its horizontal type and high rigidity make it suitable for heavy-duty woodworking tasks. Constructed with stainless steel material, this CNC router machine ensures durability and reliability. With its electric power source, it offers efficient and precise performance for various woodworking applications. This machine comes with a warranty, providing assurance of its quality and long-term functionality.
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 250 mm |
| Spindle Power | 9 kW |
| Model | RS 1325 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | HDF, PVC, Wood, Plastic, Foam Board, Sign Board, Acrylic, MDF, Plywood |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Maximum Cutting Speed | 30000 |
| Spindle Speed | 24000 RPM |
| Repositioning Accuracy | 0.005 |
ï

Price:
Price 500000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
General Use : Industrial
Product Type : RS1325 6 kW CNC Router
Power Source : Electric
Computerized : Yes
Price 670000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
General Use : Industrial
Product Type : Stone CNC Router Machine
Power Source : Electric
Computerized : Yes
Price 900000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
General Use : Industrial
Product Type : RS 2030 Stone CNC Router Machine
Power Source : Electric
Computerized : Yes
Price 1005000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
General Use : Industrial
Product Type : RS2030 Jali Design Automatic CNC Router Machine
Power Source : Electric
Computerized : Yes