| X-Y Axis Working Area | 300 x 300 mm |
| Z Axis Working Area | 100 mm |
| Spindle Power | 4.5 kW |
| Model | RS-1325 |
| Machine Type | 4 Axis |
| Job Material | Wood |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Spindle Speed | 18000 RPM |
| Command Code | G Code |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Control System | Weihong nk105/ richauto A11 |
| Brand | RS |
| Country of Origin | Made in India |

Price:
Price 718000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Woodworking Machine
Warranty : Yes
Machine Type : Router
Color : Any
Price 620000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Woodworking Machine
Warranty : Yes
Machine Type : Router
Color : Multi
Price 600000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Woodworking Machine
Warranty : Yes
Machine Type : Router
Color : Multi
Price 600000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Woodworking Machine
Warranty : Yes
Machine Type : Router
Color : Any